UWAGA! Łosie!

RELACJA Z PODRÓŻY:

1. GÖTEBORG

2. DZIKIE GĘSI - BERNIKLE

3. ŁOSIE

4. Z POWROTEM W MIEŚCIE - STOCKHOLM

◊◊◊Z POWROTEM W MIEŚCIE - STOCKHOLM

Tak nie do końca z powrotem w mieście, ponieważ głównym punktem programu mojej wizyty w Sztokholmie był tamtejszy skansen. Był on pierwszym otwartym muzeum na świeżym powietrzu w Szwecji - zaczął przyjmować gości już w 1891 roku. Znalazły się tu budynki wraz z całym wyposażeniem pokazujące życie w różnych częściach Szwecji przed epoką przemysłową. Są tutaj i charakterystyczne kryte darnią chaty, domy na palach, przystosowane do mieszkania na terenach podmokłych, stare, kamienne obeliski i cmentarze. W domkach uwijają się przebrani w historyczne stroje pracownicy muzeum, wykonujący tradycyjne czynności, a po obejściach chodzą zwierzęta domowe, w tym renifery.

Ogień cicho płonął w kominku, kiedy moja wizyta dobiegła końca - trzeba się było udać na lotnisko by złapać samolot do Polski... Następnym razem wyjechałam nie na północ, ale na Dziki Wschód ;-) ... o tym już w następnej relacji :-)

POCZĄTEK RELACJI

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, teksty, pliki znajdujące się na tej stronie są własnością jej autorki i podlegają ochronie prawnej © Patrycja Ciosek